Drodzy Czytelnicy - zapraszamy

Informujemy, że od 11 maja 2020 r. Biblioteka Publiczna w Postominie zostaje otwarta. Mając na uwadze istniejące zagrożenie, aby zachować bezpieczeństwo, będziemy funkcjonować według nowych zasad. Czytelnicy chcący odwiedzić bibliotekę proszeni są o zapoznanie się z obowiązującymi procedurami.

1. Biblioteka Publiczna w Postominie będzie funkcjonowania wyłącznie jako wypożyczalnia.

2. Ze względów bezpieczeństwa w bibliotece może przebywać tylko jeden użytkownik. Pozostali użytkownicy proszeni będą o pozostanie na zewnątrz budynku zachowując od siebie bezpieczną odległość min. 2 m

3. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk płynem do dezynfekcji znajdującym się przy wejściu do biblioteki.

4. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, poruszają się po wyznaczonej taśmami przestrzeni.

5. Wszystkie książki i materiały biblioteczne zwrócone przez czytelników poddawane są 5-dniowej kwarantannie.

6. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne:

elektronicznie - przez swoje konto czytelnika online lub

pod nr tel. 59 846 44 44.- usprawni to obsługę .

7. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają odwołane.

8.Pracownicy biblioteki wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe, maseczki ochronne lub przyłbice, oddzieleni od czytelnika szybą ochronną.

9. W trakcie godzin otwarcia od 7:30-15:30 wprowadzona zostaje 30 minutowa przerwa na dezynfekcję i wietrzenie pomieszczeń biblioteki od godziny 12:00-12:30

W trosce o bezpieczeństwo pracowników jak i czytelników biblioteki, prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie procedur