"Mała książka - wielki człowiek" –zdobądź wyprawkę dla swojego 3- letniego dziecka !!!

2Drodzy Rodzice,

Biblioteka Publiczna w Postominie kontynuuje projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek". Każdy trzylatek, który przyjdzie do Biblioteki Publicznej w Postominie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:

książkę „Pierwsze wiersze dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci

Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Do udziału zapraszamy dzieci urodzone wyłącznie 2016 roku wraz z Rodzicami. Do projektu zapraszamy również 3 latków zapisanych już do naszej biblioteki.

Rozpoczęcie projektu od 1 stycznia 2019r. - serdecznie zapraszam (ilość wyprawek ograniczona)

Renata Zielonka

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Postominie